|
Thursday 18 February 2010
|
|
09:00 Kroniek van de Nederlandse muziek

Werken van Willem van Otterloo (1907-1978).
10:00 Donder, bliksem en manenschijn

Over thema’s uit de Weer- en Sterrenkunde in de muziek.
Met als rode draad leven en werken van de grote 18e eeuwse astronoom, musicus en componist Sir William Herschel.
11:00 De Muzikant

New li(f-v)e on stage. Nieuwe Nederlandse muziek voor blaasorkest. Onder deze titel bracht Muziekgroep Nederland in de periode 2001 - 2004 enkele prachtige cd's uit. We laten ze graag nog eens aan u horen. (deel 5)
12:00 Chanson

Thema: Parijs (deel 1)
13:00 Stemmen van de Nacht

Composities van Friedrich Hollander.
Uitvoerenden zijn o.a. Marlene Dietrich, Zarah Leander, Dorothy Lamour, Dinah Washington, Billy Holiday en Friedrich Hollander und seine Jazzsymfoniker.
14:00 Bijdetijds
Limburgse Kaas #4.
Limburgse kaas. Niet iedereen houdt ervan, maar het is wel een begrip! Dit is de vierde aflevering van de serie ‘Limburgse kaas’ over hedendaagse Limburgse muziek. Deze aflevering is gewijd aan de muziek van Gerad Sars (1954)
15:00 Thema

Toshio Hosokawa’s rijzende zon.
Oosten en westen verenigd. In de weelderige muziek van de Japanse componist Toshio Hosokawa (1955) komen werelden samen. De meditatieve klankdramatiek van Japan met de avant-garde technieken uit de westerse muziek.
17:00 230 Volt

88 Tapes.
Je bent een beetje aan het freubelen op met je geluidsinstallatie, steekt per ongeluk een stekkertje verkeerd, er ontstaat een enorme muur aan feedback en hebt de tegenwoordigheid van geest om op de opnameknop van je cassettedeck te drukken. We kennen dit moment allemaal wel van lang lang geleden toen we nog naar de elektronica winkel togen om een Maxcell XL2 90-bandje aan te schaffen.
18:00 Pakrammel

Gepassioneerde muziekgekte van het Brabantse Beukorkest en heruitgaven van twee CD's van Gore, het instrumentale rock-trio uit Limburg.
19:00 Wereldmineralen

Mineralen van Caprice Records.
20:00 Folk it! (alternative)

Folkmagazine over heden en verleden, van freakfolk tot minstrelen. Met in de special Chinese folk-gerelateerde muziek.
21:00 Popart

June Cleaver and The Steak Knives.
Al ruim tien jaar maken de broers Christopher en Patrick Bradley onder deze naam CD's. David Gilmour, breakbeats en Gong. Rockabilly, Captain Beefheart en The Residents. Zo wisselend zijn de inspiratiebronnen van de amerikaanse band June Cleaver and The Steak Knives. Het is al weer een tijdje stil rond beide heren, maar er schijnt een nieuw album op stapel te staan voor dit jaar. Daarom in deze PopArt een ruime keuze van de drie meest recente albums: Under water (2001), Cleavage (2002) en Auricular Peculiar (2004).
22:00 ThE BlessinG ForcE

ThE BlessinG ForcE........... about the spiritual dimensions in sound and the emotional intensity of music.
Een actueel programma over de spirituele dimensies van klank en de emotionele intensiteit van muziek.
23:00 WereldMuze

Iran.
Legenda:
|
Herhaling |
|
Surround Sound uitzending |

|
Luister naar dit programma |