log in
|
English
Luister Live
Word Vriend
Gids
English
Search for:
Home
Gids
Nieuws
Programma’s
Themakanalen
Podcasts
Nieuwsbrief
Klassiek
Oud
Hedendaags
Wereld
Jazz
Raakvlakken
Crosslinks
Concertpodium
Specials
Partners
Concertopnamen
Uitzending Gemist
App voor iOS en Android
Partnerbijdrage en Blogs
Componisten
Over de Concertzender
Algemene Informatie
Ontvangst
Steun de Concertzender
Adverteren en sponsoren
Reactie
Colofon
Vacatures
programmagids
In de programmagids kunt u alle programma's vinden die ooit zijn uitgezonden.
Terug naar vandaag
do 2 sep, 06:00 uur
Nieuw verschenen
Werken van Wolf, Schumann, Filas, Tickmayer en Franck.
Klassiek
do 2 sep, 09:00 uur
Het Radio Muziek-essay
Parabels en Metaforen.
Raakvlakken
do 2 sep, 10:00 uur
Kroniek van de Amsterdamse muziek
De muziek van Jan Pieterszoon Sweelinck (1562-1621), Aflevering 6: Mein junges Leben hat ein End, Psalmen en orgelstukken.
Klassiek
do 2 sep, 11:00 uur
Ongehoorde Scores
Lifeforce (1985), aflevering 2. Muziek van Henry Mancini en Michael Kamen.
Raakvlakken
|
Filmmuziek
do 2 sep, 12:00 uur
Chanson
L’esprit de l’escalier. Met vanavond uitsluitend duetten.
Raakvlakken
|
Chanson
do 2 sep, 13:00 uur
Door de Mazen van het Net
In de ban van de balg.
Crosslinks
do 2 sep, 14:00 uur
De Vorige Eeuw
Vandaag het tweede deel van een tweedelige serie met de opnamen van een concert dat tijdens de Salzburger Festpiele in 1993 werd gewijd aan de Hongaarse componist György Kurtág.
Hedendaags
|
Moderne muziek
do 2 sep, 15:00 uur
Thema
Welkom in de wereld van Franz Fjödor alias Wouter Jaspers. Met Tilburg en Berlijn als thuisbasis bestrijkt klankavonturier Wouter Jaspers de hele wereld, op zoek naar nieuwe geluiden en ervaringen. In deze sferische muziek hoor je zijn verre klankreizen terug. Onheilspellende, opzwepende soundscapes, subtiel opgebouwd uit omgevingsgeluiden en traag aanzwellende elektronica. Je hoort invloeden uit de dark ambient, de jaren zestig psychedelica en industriële muziek. Wouter Jaspers maakt deel uit van de rijke experimentele muziekscene van Tilburg. In deze Thema een flinke greep uit zijn eerste twee volledige albums en een live opname van het drone-ensemble 4Daladiez. Informatie: www.wouterjaspers.nl
Hedendaags
do 2 sep, 17:00 uur
Bijdetijds
230Volt. Een verkenning van de elektronische muziek. Een elektronische blootstelling aan de elementen deze keer. Natuurgeluiden hebben natuurlijk al veel componisten van elektronische muziek geïnspireerd. De Brits/Noorse componiste Natasha Barrett en de Nieuw Zeelands/Britse componist John Young namen een levendige voorstelling van wind, regen, zon en sneeuw als uitgangspunt voor het creëren van verschillende composities waarin op een subtiele en poëtische manier de verborgen rijkdom van natuurgeluiden tot uitdrukking wordt gebracht
Hedendaags
|
Eigentijdse muziek
do 2 sep, 18:00 uur
Sonoor
Werken van Schoenberg, Berg & Webern.
Crosslinks
do 2 sep, 19:00 uur
Wereldmineralen
Recent uitgebrachte Afrikaanse en Aziatische wereldmuziek. Het eerste halfuur muziek van Afrikaanse bodem van achtereenvolgens het album ‘La Difference’ van Salif Keïta uit Mali, gevolgd door werk van het album ‘Télévision’ van zanger Baaba Maal uit Senegal. Daarna een selectie van recent uitgebrachte Afrobeat-muziek uit de jaren zeventig, afkomstig van het verzamelalbum ‘Nigeria Afrobeat Special’. In het tweede halfuur muziek uit Azië, met eerst gedeeltes van het deze maand te verschijnen album ‘He who travels far’ van de Chinees-Mongoolse band Hanggai. Deze groep mixt op zeer originele wijze rockmuziek met traditionele Mongoolse volksmuziek en keelzang. Tot slot komt muziek aan bod van de Indiase meestersitarist Purbayan Chatterjee, die met zijn band Stringstruck een nieuw fusionalbum heeft gemaakt dat deze zomer in India werd uitgeroepen tot wereldmuziekalbum van het jaar. Opvallend op deze cd is dat Purbayan Chatterjee ook zingend van zich laat horen en behalve op de gewone sitar ook speelt op de dwo, een elektrische sitar.
Wereld
CZ-basis-blok
do 2 sep, 20:00 uur
Folk it!
Folkmagazine over heden en verleden, van freakfolk tot minstrelen. Met o.a. Pearls Before Swine, The David, Los Ecos, Mulla Abdussaheb en Adeh.
Crosslinks
do 2 sep, 21:00 uur
Popart
Aandacht voor enkele soloprojecten van Daniel Denis en de nieuwste cd van Univers Zero. Denis is de oprichter en drijvende kracht achter de legendarische Belgische groep Univers Zero. Denis is een autodidact, drummer en componist, hetgeen heeft geresulteerd in een unieke stijl.
Crosslinks
|
Pop
do 2 sep, 22:00 uur
ThE BlessinG ForcE
Een actueel programma over de spirituele dimensies van klank en de emotionele intensiteit van muziek. Deel 21 heeft als thema: Greytone.
Crosslinks
do 2 sep, 23:00 uur
Pakrammel
In april dit jaar verscheen een compilatie-CD samengesteld door noise artiest Andy Ortmann, getiteld ‘Soundtrack to Infinity – A Compilation of Cataclysmic Catabolism’. Het is een excentrieke maar zeer onderhoudende verzameling geworden. Exclusief voor dit project leverden o.a. Costes, Current 93, Volcano the Bear, Sissy Spacek, Keith Fullerton Whitman en John Wiese een bijdrage.
Crosslinks
vr 3 sep, 00:00 uur
De nacht
Werken van Suk, Brahms, Wolf, Loewe, Mahler, Paganini, Kagel en Keuris.
Klassiek