Evelien van den Broek | KUrKKU | Crush.Crash.
28 februari 2016, Auditorium Museum de Pont, Tilburg
Stekelig, maar ook lief. En vreemd.
Zo af en toe hebben we een concert waar we moeilijk een typering aan kunnen geven. Evelien van de Broek alias KUrKKU biedt zoiets. Wat moeten we nu zeggen van de hoogst aparte muziek die ze maakt, en hoe moeten we dat typeren?
Van den Broek zingt en samplet haar stem. Zo bouwt ze in haar eentje, samen met haar laptop, een meerstemmige compositie op uit virtuele tapeloops. Het resultaat – een vrouwenstem a cappella – klinkt haast als vanzelf lieflijk. Maar ook vreemd. Zelf noemt ze haar muziek “vocal pop-electronic-classical-grunge”! Met zo’n absurde omschrijving weet je alleen maar: het lijkt nergens echt op.
In alle bevreemding zoekt Van den Broek een conventioneel poponderwerp op: de liefde. Het onderwerp spreekt al uit de titel “crush crash”: iemand heeft een oogje (crush) op een ander en stoot daarbij zijn hoofd (crash). Maar ook de artiestennaam KUrKKU verwijst op een wat platvloerse naam naar de (lijfelijke) liefde: dat is namelijk Fins voor ‘komkommer’.