Close-up Concertgebouworkest: America 250 | Concertzender | Klassiek, Jazz, World en meer
Search for:
spinner

Close-up Concertgebouworkest: America 250

9 juni 2026, Concertgebouw, Kleine Zaal

Thema: Hedendaags
Componisten/uitvoerenden: Harold Arlen | Leonard Bernstein | Steve Reich
Opnametechniek: Hans Jansen

In de Kleine Zaal spelen spelen musici van het Koninklijk Concertgebouworkest kamermuziek van Amerikaanse componisten, van Gershwin tot Bernstein, van Shaw tot Reich.

America 250

250 jaar geleden werd de Amerikaanse Onafhankelijkheidsverklaring getekend, die met zijn nadruk op vrijheid en gelijkheid een voorbeeld werd voor vele andere jonge democratieën. Dat gedenken we met muziek uit de Verenigde Staten. Tijdens dit Close-up-concert klinken twee vroege werken van bekende Amerikaanse componisten, Samuel Barbers romantische Strijkkwartet met dat wereldberoemde Adagio, en de lekker brutale Klarinetsonate van Bernstein. Ook klinkt een strijkkwartet van Caroline Shaw – die we hier goed kennen sinds haar residency bij Het Concertgebouw in seizoen 2024-2025 – en een spectaculair werk van Steve Reich waarin soloklarinettist Olivier Patey in dialoog gaat met elf klarinetpartijen op tape. Wijnand van Klaveren bewerkte Gershwins An American in Paris voor zes musici uit het orkest.

Close-up

In de kamermuziekserie Close-up spelen musici van het Concertgebouworkest zelf samengestelde programma’s in de Kleine Zaal. Het zijn stuk voor stuk bijzondere eenmalige concerten, die nergens anders te horen zijn. Dé manier om de individuele kwaliteiten van de orkestmusici te ervaren! De intieme concerten worden georganiseerd door de Vrienden van Het Concertgebouw en het Koninklijk Concertgebouworkest.

Musici

Olivier Patey klarinet
Marleen Asberg viool
Anna de Vey Mestdagh viool
Roland Krämer altviool
Boris Nedialkov cello
Ramon van Engelenhoven piano

Sonate voor klarinet en piano (1941-42
Leonard Bernstein
Leden KCO en Ramon van Engelenhoven
Entr'acte (2011)
Caroline Shaw
Leden KCO en Ramon van Engelenhoven
New York Counterpoint (1985)
Steve Reich
Leden KCO en Ramon van Engelenhoven
An American in Paris (1928)
George Gerschwin
Leden KCO en Ramon van Engelenhoven
Over the rainbow
Harold Arlen
Leden KCO en Ramon van Engelenhoven
close
Om deze functionaliteit te gebruiken moet u zijn. Heeft u nog geen account, registreer dan hier.

Maak een account aan

Wachtwoord vergeten?

Heeft u nog geen account? Registreer dan hier.

Pas het wachtwoord aan