In Mambo vandaag de 2e en laatste aflevering van de serie over de Puerto Ricaanse zanger Pete El Conde Rodriguez.
Vanwege diens specifieke stemgeluid werd hij na aankomst in New York City gevraagd in het orkest van Johnny Pacheco. De speciale band tussen beiden is altijd gebleven. In de uitzending van vorige week hoorde u vooral de periode met Johnny, vandaag komt de periode midden jaren 70 en later aan bod.
Lees verder onder de playlist
Playlist
1 Fania All Stars – Pueblo Latino – 6:24
2 Pete El Conde Rodriguez – Catalina La O – 5:02
3 Pete El Conde Rodriguez – Guaguanco De Amor – 4:21
4 Pete El Conde Rodriguez – Sentimento – 4:52
5 Pete El Conde Rodriguez – Tumbakutun – 4:40
6 Pete El Conde Rodriguez – Amor Perdido – 4:47
7 Pete El Conde Rodriguez – Mi Bongo Antillano – 5:19
8 Pete El Conde Rodriguez – Areito Va Sonar – 4:15
9 Pete El Conde Rodriguez – El Instrumento – 3:27
10 Pete El Conde Rodriguez – Los Genuinos – 3:23
11 Pete El Conde Rodriguez – Tambo – 4:06
12 Orquesta Tito Puente & Pete El Conde Rodriguez – El Conde Negro – 3:28
Pete was niet alleen zanger maar ook percussionist en hij soleerde graag op de bongó. Na enige tijd vormde hij zijn eigen orkest. Daarmee won hij in 1975 de Latin New York Award in de categorie ‘beste nieuwe band’.
Eind jaren 70 sprong zijn samenwerking met de befaamde Tito Puente in het oog. Die stelde, samen met Pete, twee albums samen als eerbetoon aan de belangrijkste Cubaanse zanger Benny Moré. Daarvan dit uur het laatste nummer.