Muziekmakers der Nederlanden | Concertzender | Klassiek, Jazz, World en meer
Search for:
spinner

Muziekmakers der Nederlanden

ma 13 jul 2026 03:00 uur

De podcast

In deze aflevering een vervolg van de gesprekken met Splendor-musici die betrokken waren bij de viering van het twaalf-en-een-half jarig jubileum van Splendor in Amsterdam – het ‘muzikantenclubhuis’ waarin twee concertzalen, een gezellige bar, een multirfunctionele zolder en diverse kantoor- en werkruimtes te vinden zijn. Splendor is gevestigd aan de Nieuwe Uilenburgerstraat, hartje Amsterdam, in een voormalig badhuis dat werd gebouwd in de jaren ’20 van de vorige eeuw met de stijlkenmerken van de Amsterdamse School. Het idee voor Splendor kwam van een groep ondernemende musici, componisten en kunstenaars die in 2010 een plan verzonnen: investeren in een plek waar alles mogelijk is, een muzikaal laboratorium waar kunstenaars elkaar en hun publiek ontmoeten en inspireren. In september 2013 opende Splendor haar deuren voor musici en publiek.
Splendor richt zich niet op één bepaalde muziekstijl. Het spectrum gaat van klassiek naar jazz en van westerse naar oosterse muziek. Musici en publiek gaan door dezelfde deur naar binnen en ze treffen elkaar in dezelfde bar. Er zijn concerten maar ook openbare repetities, masterclasses, workshops en activiteiten voor kinderen.

Vandaag hoor je de stemmen van pianist Antonii Baryshevski, altvioliste Francien Schatborn, en accordeonist Vasile Nedea.

 Foto: (c) Renske Vrolijk

speellijst

  1. CD For all alive
    Maxim Shalygin: Au Vent Sur La Pointe Des Pieds
    Antonii Baryshevski [piano]
  2. CD Dutch music for viola and piano
    Géza Frid: Sonatine opus 25 voor altviool en piano
    Francien Schatborn & Jeannette Koekkoek
  3. eigen opname Splendor
    Vasile Nedea: Roemeense potpourri
    Vasile Nedea en een keur aan Splendormusici

 

Opname gemaakt tijdens de feestelijke jubileumavond ter gelegenheid van twaalf-en-een-half jaar Splendor, waaraan werd meegewerkt door o.a.
Aan de avond werd meegewerkt door onder meer deze Splendor-musici:

Miro Petkov (trompet)
David Kutz (tuba)
Akim Moiseenkov (elektronica)
Julija Hartig (viooi)
Gerard Bouwhuis (piano, synthesizer)
Santiago Simadevilla (bandoneon)
Nuala McKenna (cello)
Marieke de Bruijn (viool)
Francine Schatborn (altviool)
Michiel Weidner (cello)
Dobril Popdimitrov (contrabas, basgitaar)
Aisling Casey (hobo)
Sarah Jeffery (blokfluiten)
Ties Mellema (saxofoons)
Michael Moore (saxofoons, klarinet)
Antonii Baryshevskyi (piano)
Peter Prommel (slagwerk)
Felix Schlarmann (drums)
Luke Dean (synthesizer, countertenor)
Marije Nie (tapdance, zang)
Bart de Vrees (slagwerk)
Remy van Kesteren (harp)
Katrien Baerts (sopraan)
Nora Fischer (verteller, zang)
Mattijs van de Woerd (bariton)
Jan Willem Baljet (bariton)
Vasile Nedea (accordeon)
Thomas Myrmel (trombone)
Christine Cornwell (spoken word)
Anne LaBerge (compositie)

Samenstelling & presentatie:
close
Om deze functionaliteit te gebruiken moet u zijn. Heeft u nog geen account, registreer dan hier.

Maak een account aan

Wachtwoord vergeten?

Heeft u nog geen account? Registreer dan hier.

Pas het wachtwoord aan