Russkaya Progulka
In dit programma nemen we u mee naar het hart van Russische romantiek.
Eerst twee miniaturen van de meester in het kleine formaat, Anatoly Lyadov. Verwacht geen grootse symfonische gebaren, maar verfijnde, bijna sprookjesachtige muziek met subtiele orkestratie.
Daarna volgt een werk dat recht naar het hart gaat: de eerste symfonie van Vasily Kalinnikov. Het leven van Kalinnikov was kort en tragisch maar in deze symfonie hoor je een overvloed aan hoop en levensdrang. Pastorale melodieën die worden afgewisseld met krachtige orkestmomenten.
Tot slot symfonisch vuurwerk met de Polowetser Dansen uit Prins Igor van Alexander Borodin. Ritme, kleur en exotische invloeden komen samen in deze zinderende dansen.
Programmagegevens:
Anatoly Lyadov – Ballade voor orkest Op. 21b. USSR Symfonieorkest, olv. Evgeny Svetlanov
Anatoly Lyadov – Scherzo op. 16. Symfonie orkest van Rusland, olv. Veronica Dudarova
Vasily Kalinnikov – Symfonie No. 1 in g kl.t. NBC Symphony Orchestra, olv. Arturo Toscanini (live 1943)
Alexander Borodin – Polowetser Dansen uit Prins Igor. Berliner Philarmoniker, olv. Herbert von Karajan