Vandaag in Concertzender Actueel een goed gevulde uitzending met live muziek, nieuwe cd’s en concerttips. We herdenken Benjamin Britten, hebben violiste Julija Hartig en pianiste Reineke Broekhans in de studio, en er is een column van Aukelien van Hoytema.
Verder hoor je een brede mix van muziek: van jazz en oude muziek tot nieuwe composities en wereldmuziek en opvallend veel Elgar vandaag, misschien niet geheel toevallig op deze Dag van de Aarde.
Livemuziek van Julija Hartig en Reineke Broekhans
Violiste Julija Hartig en pianiste Reineke Broekhans vormen samen een hecht duo dat al meer dan 25 jaar samenspeelt. Hun samenwerking begon aan het Rotterdams Conservatorium, vanuit een duidelijke muzikale klik en een gedeelde visie op samenspel en expressie. Die lange verbondenheid hoor je terug in hun vanzelfsprekende samenspel en hun grote aandacht voor klank en detail.

Playlist
Michael Jackson – Earth Song
Song Yi Jeon Nonet – Seya Seya (A Korean Folk Song)
Benjamin Britten – The Choirmaster’s Burial, op. 52 nr. 5 – Daniel Johannsen (tenor), Andreas Fröschl (piano)
Edward Elgar – Salut d’Amour, op. 12 – Pinchas Zukerman, Royal Philharmonic Orchestra
Edward Elgar – Sea Slumber Song uit Sea Pictures, op. 37 – Janet Baker, London Symphony Orchestra, Sir John Barbirolli
Diego Ortiz – Recercada Prima – Ercole Nisini (renaissancetrombone)
Gilad Hekselman Trio – Downhill From Here
Petra Cini – So Three Etudes
Edward Elgar – The King’s Way – Amanda Roocroft, Reinild Mees (piano)
Wolfgang Amadeus Mozart – Fuga uit Adagio en Fuga in c klein, KV 546a – Alexei Lubimov, Yury Martynov
Jean Sibelius – De zwaan van Tuonela, op. 22 – Dominik Wollenweber, Berliner Philharmoniker, Simon Rattle
Dhafer Youssef – Herbie’s Dance
Ambrose Akinmusire & Brussels Jazz Orchestra – Soundcheck
Lisa Weyrauther – Patchwork: Island 1 & 2 – Ileana Termini, Otilka Quartet
Presentatie door Evert Jan Nagtegaal
Techniek door Wijnand de groot en Max Chizero
Productie door Jelle de Jong
Social media door Rita Paiva