FAQ Festival – Hildur Guðnadóttir
8 april 2011, Muziekcentrum de Toonzaal s-Hertogenbosch
IJslanders kunnen twee dingen heel goed: voetballen en muziek maken. Je komt ze in onze archieven dan ook met grote regelmaat tegen.
Het is niet te geloven hoeveel topmusici dit volk van amper driehonderdduizend zielen heeft voortgebracht – en nog steeds voortbrengt. Zowel in de gecomponeerde muziek als in de intelligente popmuziek buitelen steeds nieuwe talenten over elkaar heen voor de gunst en aandacht van het grote publiek op het vasteland.
Hildur Guðnadóttir (1982) is van beide markten thuis. Ze is klassiek celliste, maar ging ook op tournee met de band Sunn O))) en schreef muziek voor talrijke films. Hier speelt ze cello, maar gebruikt ze ook elektronische hulpmiddelen. Bovendien zingt ze erbij – wat in de klassieke muziekwereld niet zo gebruikelijk is maar in de popwereld des te normaler. Het is niet moeilijk om bij haar welluidende, zwaarmoedig melodieën te denken aan de uitgestrekte, verlaten toendra van haar vaderland.