In deze uitzending staat de Goede Week centraal, met muziek die past bij deze periode van bezinning en verstilling. We hebben live muziek in de studio van het Conservatorium van Amsterdam, met het Lisa Weyrauther Trio: Lisa Weyrauther op piano, Anton Tuxen op contrabas en Alejandro Martin Puchau op drums.
Daarnaast spreken we met René Seghers over zijn boek 401 Nederlandse Opera’s, waarin hij een vergeten stuk muziekgeschiedenis tot leven brengt.
Live in de studio ‒ Conservatorium van Amsterdam
Pianist en componist Lisa Weyrauther is een jonge maker die haar eigen muzikale wereld meebrengt naar het podium. Haar muziek is persoonlijk en direct, met invloeden uit klassiek, jazz en zelfs soul en metal. De piano staat daarin centraal, als vertrekpunt voor haar composities, waarin sfeer en emotie een grote rol spelen. Meer informatie vind je op haar website: Lisa Weyrauther | Composer, Film Composer, Pianist
Met haar trio presenteert ze vanmiddag eigen werk, waarin ritme, kleur en verbeelding samenkomen.
Strut
Dark Matter
Patchwork

Interview ‒ René Seghers
René Seghers vertelt over zijn boek 401 Nederlandse Opera’s, waarin hij een grotendeels vergeten hoofdstuk uit de muziekgeschiedenis in kaart brengt, met werken en componisten uit de 17e en 18e eeuw. Meer informatie over het boek vind je hier: 401NederlandseOperas Handboek Vol I | 401dutchoperas.nl
Denzil Delaere en Camerata Delft – Hoor nu Apollo, uit Govert Bidloo’s operabewerking van Vondels Faëton (1685).

Playlist
Egon Kracht & The Troupe – Ich will bei meinem Jesu bleiben
Franz Schubert – Symfonie nr. 4 “Tragische”: Allegro – Staatskapelle Dresden o.l.v. Herbert Blomstedt
Amina Figarova – Road to the Sun
Nico Muhly – Narrow – The Tallis Scholars o.l.v. Peter Phillips
Johannes Brahms – Blauer Himmel, blaue Wogen – Lan Rao, Micaela Gelius
Benjamin Herman – The Tokyo Sessions
Johann Sebastian Bach – Erbarme dich uit de Matthäus-Passion – Ton Koopman
Charles-Joseph van Helmont – Première leçon du Jeudi Saint – Scherzi Musicali
Santiago de Murcia – Cumbées – Álex Pernas
HAMRAAZ – Chupan
Johann Ludwig Bach – Ja, mir hast du Arbeit gemacht – Capella Sollertia
Robert Schumann – Gesänge der Frühe, deel 5 – Mitsuko Uchida
Joe Hisaishi – Onono’s Request – uit Kiki’s Delivery Service
Presentatie door Stef Lokin
Techniek door Wijnand de Groot
Productie door Jelle de Jong
Social media door Max Chidzero en Rita Paiva