The Art of the Improvisers | Concertzender | Klassiek, Jazz, Wereld en meer
logo
Search for:
spinner

The Art of the Improvisers

za 18 jan 2025 23:00 uur

Internationale avant-garde; de negende uitzending over Arthur Doyle, free jazz soul saxofonist uit Birmingham, Alabama. Met zijn in blues, in call-and-response, in shouting gedrenkte toon is hij onmiddelijk herkenbaar.

Als teenager speelde hij in blues en rhythm nblues bands. In 1968 verhuisde hij naar New York, alwaar hij met Sun Ra en Bill Dixon speelde, optrok met Pharoah Sanders en Sonny Sharrock en geïnspireerd raakte door Milford Graves. Met hem zou hij nog regelmatig spelen en opnemen. Ook met Rudolph Grey en Beaver Harris trad Doyle geregeld op in het noise-impro-rock trio The Blue Humans.

In 1981 vertrok Doyle naar Parijs waar hij onder meer met Alan Silva en het Celestial Communication Orchestra speelde. Na terugkeer in 1990 naar New York tourde hij veel met onder meer Hamid Drake, Thurston Moore en Sunny Murray.

Vanavond muziek van Arthur Doyle met slagwerker Milford Graves en saxofonist Hugh Glover van twee verschillende sessies. En twee triostukken met slagwerker Sabu Toyozumi en gitarist Mizutani Takashi opgenomen in november 1997, ook in Japan.

Aardig om te vermelden is dat Toyozumi Sabu vanaf het eind van de jaren 60 slagwerker was van de legendarische gitarist Takayanagi Masayuki Jojo.  Over hem loopt ook een serie uitzending bij The Art of The Improvisers, samengesteld door Ken Vos.

Gitarist Mizutani Takashi was leider van de legendarische undergroundband Les Rallizes Denudes.

 

Milford Graves, Arthur Doyle & Hugh Glover – Bäbi  (Corbett vs. Dempsey 2018)

Milford Graves, Arthur Doyle, Hugh Glover – Children of the Forest van (Black Editions Archive 2023)

Arthur Doyle | Sabu Toyozumi | Takashi Mizutani  – Live In Japan 1997 (Qbico, 2003)

 

Samenstelling:
close
Om deze functionaliteit te gebruiken moet u zijn. Heeft u nog geen account, registreer dan hier.

Maak een account aan

Wachtwoord vergeten?

Heeft u nog geen account? Registreer dan hier.

Pas het wachtwoord aan